NAS sunucu aygıtları birbirlerinden ayrı bir şekilde pek çok hard disk grubunun birbirleriyle entegre bir biçimde bağlanması ile meydana getirilmiş olan, geniş depolama alanlarından yararlanmanızı sağlayan ürünlerdir. Network Area Storage kısaca NAS olarak adlandırılan bu sistemler Unix, Linux ve Windows işletim sistemleri ile birlikte ağ bağlantısı ile çalışan, dosyalama ve yetkilendirme sistemlerine sahip olan depolama aygıtlarının işlevini görebilen birden fazla disk bağlanabilen sunuculardır.

Büyük firmaların veri tabanlarının genişlemesi ve giderek kullanıcı sayılarında ortaya çıkan artışın karşılanabilmesi için destekleyecek nitelikteki sunucu ürünlerinin kullanılmaları zorunluluk halini almıştır. RAID ile desteklenen NAS sistemleri, yedekleme ve veri kurtarma gibi seçeneklere de açık olduğundan dolayı işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik sistemlerdir.

NAS Veri Kayıpları Nasıl Meydana Geliyor?

RAID sistemi ile çalışmakta olan bu sistemlerin içerisinde yer alan hard disklerden dolayı ayrı ayrı ya da tamamen bozulabilir durumdadır. Bu sebeple veri kayıpları ortaya çıkabilmektedir. RAID sistemlerinin yapısını oluşturan bir disk bozulduğu zaman NAS sunucularındaki dosyalama sistemleri de bozulduğu için veri kayıpları meydana gelebilmektedir.

Veri kurtarma işlemlerinin tamamında zamanında yapılacak olan ilk müdahale kritik önem taşımaktadır. NAS veri kurtarma hizmetimizi detaylı analiz çalışmaları sonrasında yapmaktayız.

Laboratuvar ortamlarında vermiş olduğumuz hizmet sayesinde oldukça karışık ve komplike bir yapıya sahip olan NAS sistemlerinin arızalarını tespit ederek kaybolan verileri geriye getirebilmekteyiz. Yapılacak olan işlemlerin kalıcı olmasını istiyorsanız ve verilerinizin güvenliğini sağlayabilmek istiyorsanız NAS veri kayıplarınızı doğru çözüm teknikleri ile sorunsuz bir şekilde kurtarabilmekteyiz.